Velikonoční koncert ZUŠ Broumov v kostele sv. Ducha se vydařil
Datum: 04.04.2012, Text: Petr Cirkl, Foto: Tomáš Cirkl

Ve středu 4. dubna se v kostele sv. Ducha v Broumově (pod nemocnicí) uskutečnil velikonoční koncert Základní umělecké školy Broumov.

Přítomné přivítal ředitel školy pan Rudolf Vogel. Celý koncert poté moderoval učitel ZUŠ Mgr. Ladislav Šikut.

Koncert se stal přehlídkou vystoupení žáků školy, kteří v poslední době dosáhli skvělých výsledků v různých soutěží v krajském, ale i v celostátním kole.

Představil se pěvecký sbor pod vedením Mgr. Romany Roškové, smyčcový orchestr pod vedením ředitele školy – pan Rudolfa Vogela, ale také klarinetový kvartet.

Jako sólisté vystoupili: Jakub Jirásek – varhany, Radka Petříčková – lesní roh, Ondřej Rozum – varhany, Jitka Smolíková - flétna, Dominik Šikut – varhany a také Martin Ptáček – trubka. Martin Ptáček ve hře na trubku postoupil do celostátního kola a stal je absolutním vítězem v krajské soutěži. Představili se také ocenění zpěváci – Jitka Uhnavá (čestné uznání v kraji), Josef Pelán – baryton – 2. místo v kraji, Iva Hlavatá doprovázená Jakubem Jiráskem na varhany. Skutečná přehlídka toho nejlepšího, co ZUŠ Broumov a její pobočky, nyní má.

Dosažené skvělé výsledy žáků jsou ukázkou dobré práce učitelů této školy – paní Němcové, Přibyla, Roškové, Šikuta, M. Šrůtkové, Vogela, paní Vogelové a Zemanové.

Po závěrečné skladbě Mgr. Šikut vyzval přítomné, aby se i jejich děti nebo vnuci přihlásili do této školy, kde se vyučuje mnoho hudebních oborů.

Na závěr poděkoval ředitel školy – pan Rudolf Vogel všem přítomným posluchačům za jejich účast na koncertu a také všem přítomným popřál pěkné prožití velikonočních svátků.

Celý program koncertu byl skvěle nasměrován k nadcházejícím Velikonocům. Přítomným posluchačům určitě přinesl tu sváteční pohodu, která by měla patřit nadcházejícím svátkům.

dsc_8983
dsc_8990
dsc_9003
dsc_9016
dsc_9026
dsc_9032
dsc_9035
dsc_9044
dsc_9046
dsc_9049
dsc_9056
dsc_9058

Copyright © Město Broumov 2012, Kontakt na správce