Koncert QBrass
Datum: 04. 12. 2011, Text: Petr Cirkl, Foto: Jan Záliš (www.pinstudio.cz)

V neděli 4. prosince se v kostele sv. Ducha (pod nemocnicí) konal Adventní koncert při svíčkách. Na tomto koncertu vystoupilo seskupení Q Brass Quintet pod vedení pana Štěpána Přibyla, učitele ZUŠ v Broumově.

Q Brass Quintet hrál v tomto obsazení: trubky – Štěpán Přibyl a Dmitrij Miščuk, lesní roh – Lenka Němcová, trombon – Jakub Vogel a na tubu – Filip Chvástal.

Na tento koncert byl připraven velmi rozmanitý repertoár. V první části zazněla díla Jeremiah Clarka, Johanna Perzela, Georga Friedricha Händela, Victora Ewalda a W. A. Mozarta. Zazněla také sklada „Wonderful World“ od Boba Thiela a Georgie Davida Weisse, kterou mnozí známe v podání Louise Armstronga.

Protože byl koncert konán v rámci 2. adventní neděle, nechyběly ani vánoční koledy – Nesem vám noviny, V půlnoční hodinu, Chtíc aby spal a také klasická vánoční skladba - Tichá noc. Na závěr koncertu zazněla koleda Narodil se Kristus Pán.

Skutečnou adventní náladu navodilo osvětlení celého kostela pouze svíčkami. Vše se obešlo bez elektrického proudu. Potěšující na této akci byla i účast návštěvníků z Polska. Milé bylo, že jeden z nich nabídl finanční podporu při renovaci vnitřní části tohoto kostela. Věříme, že se také najdou i další sponzoři i z našeho měla, kteří by přispěli na opravu vnitřních omítek kostela. Potěšila nás také návštěva pana místostarosty s manželkou na tomto koncertu.

Vystoupení Q Bass Quinteru skutečně potěšilo a připomnělo nám, že už se kvapně blíží Vánoce. Dík za uspořádání koncertu patří oddělení kultury Města Broumova, ale i všem dalším, kteří se na organizaci akce podíleli.

0001
0002
0003
0004
0005
0006
0007
0008
0009
0010
0011
0012

Copyright © Město Broumov 2011, Kontakt na správce